Home / SPORT / Nicușor Stanciu, aproape să înscrie în poarta Barcelonei pe Camp Nou

Titular in duelul dintre Barcelona si Slavia Praga, din grupele Champions League, Nicusor Stanciu a fost foarte aproape de a marca in poarta catalanilor chiar pe Camp Nou, scrie Ziare.com.

Cu cine votați în turul 1 al alegerilor prezidențiale?

View Results

Loading ... Loading ...

Internationalul roman putea lovi in minutul 27 al partidei, atunci cand a fost gasit excelent cu o pasa de nigerianul Peter Olayinka in centrul careului advers.

Stanciu a trimis din prima, insa balonul a fost deviat nefericit de un coechipier de la Slavia.

Cinci minute mai tarziu, mijlocasul a sutat inselator din lovitura libera, cu pamantul, insa mingea s-a scurs pe langa bara stanga a portii lui Ter Stegen.

„Tricolorul” a rezistat pe teren 63 de minute, fiind apoi inlocuit de antrenorul Slaviei.

Campioana Cehiei a rezistat fara gol primit pana la final si se intoarce de la Barcelona cu un rezultat de prestigiu, un 0-0 pe Camp Nou care spune multe despre forta echipei din Praga.

Urmărește-ne și pe TWITTER!

REȚINE! Un popor fără cultură și educație este un popor lipsit de libertate!

About expresmedia.ro

Check Also

Naţionala de fotbal a României a învins selecţionata Insulelor Feroe cu scorul de 3-0 (0-0), …